BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’İN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

20141202baskanİskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, mesajında şunları kaydetti:  “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyaya teşriflerinin, kutlandığı “Kutlu Doğum Haftası”nı idrak etmenin sevincini yaşıyoruz. Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV), hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşmaya teşvik etmiştir. İslam’ın evrensel, çağlar üstü mesajını taşıyan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim, O’nun aracılığıyla insanlığa tebliğ edilmiştir.

Sevgili Peygamberimiz, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, dünyanın birçok yerinde savaş ve acılar yaşanmakta iken Peygamber Efendimizin insanlığa getirdiği mesajın bu süreçte çok daha anlam kazandığını ve onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görmekteyiz.

 Bu düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası boyunca gerçekleştirilecek olan etkinliklerin bütün insanlığın, kardeşlik, merhamet, hoşgörü, barış, karşılıklı sevgi ve saygıda buluşmasına vesile olmasını temenni ediyor, Kutlu Doğum Haftasının İskenderun’umuza ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.”

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 90 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939