CAMİLER RAMAZAN ÖNCESİ TEMİZLENİYOR

20180512cami1İskenderun Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ilçe genelindeki camilerde temizlik çalışmasını hızlandırdı. İskenderun Belediyesi tarafından vatandaşların ibadetlerini daha rahat, huzurlu ve temiz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için çalışmalar devam ediyor. İskenderun Belediyesi temizlik ekipleri, 16 Mayıs’ta başlayacak olan Ramazan ayı öncesi kentteki cami içlerinde ve çevresinde ayrıntılı temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor.

Belediye tarafından bir yandan temizlik yapılırken, bir yandan da ibadethanelerin eksiklikleri de gideriliyor.

Belediye’nin Temizlik İşleri Müdürlüğü, halkın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini sürdürmesi için camilerin halılarını süpürülerek dezenfekte ediyor. Ayrıca, duvar, kapı, pencere ve camlar da büyük bir titizlikle temizleniyor.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ilçe genelindeki ibadethanelerin periyodik olarak temizlendiğini belirterek şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızın manevi duygularını yoğun olarak yaşadığı Ramazan ayında camilerimizin pırıl pırıl olması için temizlik çalışmalarımıza hız verdik. Bu vesileyle tüm İslam âleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

 

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 92 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939