İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFFİ DİNGİL:SAHİL ŞERİDİNE OTOMASYONLU AYDINLATMA SİSTEMİ KURULACAK

20170314iste1İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sahil şeride otomasyonlu aydınlatma sisteminin kurulacağını belirtti. İskenderun Belediyesinin “Akıllı Sokak Aydınlatma Sistemi Projesi” kapsamında Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nemci Özdemir ve beraberindeki teknik heyet İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i ziyaret etti.

HERŞEY İSKENDERUN İÇİN

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” Bir süre önce Akıllı Sokak Aydınlatma sisteminin ihalesini yapmıştık. Proje kapsamında eş değer ışık veren sistemlere ya da enerji tüketen sistemlere göre %60 enerji tasarrufu sağlanacak.100 W kameralı armatür ile tüm alan online takip edilecek. IP kamera özelliği ile armatüre uzaktan bağlanılarak saha durumu an be an görüntülenecektir. Akıllı aydınlatma sistemleri ile verimlilik artacak, dolayışı ile aydınlatma maliyeti ile enerji ihtiyacı azalacaktır “dedi.

İLK KEZ İSKENDERUN’DA UYGULANACAK

Özdemir ise yaptığı açıklamada,” Türkiye genelinde bir ilke imza atılan bu projenin de ilk startının İskenderun’da verilmesi İskenderun ilçemize gösterdiğimiz değeri ortaya koymaktadır. Bu proje ile enerji tasarrufu sağlanacak olup, sahil yürüme alanında bulunan çocuk parkları ve hanımefendilerin dolaşım alanlarının daha rahat ve güvenli olabilmesi için son teknolojik içerik sağlayan tümleşik olan akıllı armatürlerle yatırım maliyeti de alt sınıra indirilmiştir” diye konuştu.

Düzenlenen ziyarette İskenderun Belediye Başkan Yardımcı Mehmet Bilgin ve Park-Bahçeler Müdürü Aylin Selçuk’ da hazır bulundu.

 

 

 

 

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 90 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939