İSKENDERUN BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ DİLENCİ DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

20170515zabita1İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından, duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden dilencilere karşı denetimleri sürüyor. Kent genelinde ana yol, cadde, meydan ve bulvarlar ile cami çevrelerinde İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan denetimlerde; dilencilik yaparak çevreye rahatsızlık veren şahıslara yasal işlem uygulanıyor.

Son yapılan denetimde özellikle cami önlerinde ve ilçenin işlek caddelerinde bekleyerek vatandaşlardan para dilenen dilenciler toplandı. 

Zabıta Müdürlüğüne götürülerek üstlerinde bulunan paralara el konulan dilenciler hakkında Kabahatler Kanunu gereğince yasal işlem uygulandı.

Yapılan denetimler hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "İlçemizin cadde, sokak, market ve cami önlerinde dilenenlere karşı dikkatli olalım. Bizleri duygu sömürüsü ile taciz ederek dilenenler gerçek ihtiyaç sahibi olamaz. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olmalı. Şikâyetlerini zabıta müdürlüğüne bildirmelerini istiyoruz" dedi.

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 90 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939