İSKENDERUN BELEDİYESİ ZABITASI EKİPLERİ TEMİZ BİR PAZAR İÇİN ÇÖP POŞETİ DAĞITTI

20190709zabita1İskenderun Belediyesi daha temiz bir İskenderun için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede İskenderun belediyesi pazaryerlerini daha temiz hale getirmek ve vatandaşın pazaryerlerinde sağlıklı bir şekilde alışverişini yapmasını sağlamak amacıyla pazarcı esnafa çöp poşeti dağıttı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtılan çöp poşetleri pazarcı esnafını da memnun etti.

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, “bu uygulama ile pazar yerinde dağıtılan poşetleri kullanan esnafımız sebze ve meyvelerin satışı sırasında biriken çöpleri yere değil poşetlere atacak böylelikle daha temiz bir pazar yeri oluşacak” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise hedeflerinin daha temiz pazar yerleri olduğunu belirterek, "Pazar yerlerinde yere atılan kabuklar pazaryerinde hem kokuya, hem de kirlenmesine neden oluyordu. Biz bu sorunu çözüme kavuşturmak için pazarcı esnafımıza çöp poşeti dağıtarak, çöplerini bu poşette toplamalarını sağlayacağız. Daha sonra çöplerin bulunduğu poşetler pazaryeri kalktıktan sonra toplanacak. Böylece pazar sonrası çirkin görüntüyü ortadan kaldırmış olacağız ”dedi.

Başkan Tosyalı,” daha sonra temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz bu uygulama ile kısa bir sürede pazaryerlerini temizlemiş olacak. Vatandaşımız da temiz bir ortamda pazar alışverişlerini yapmış olacak. Yapılan bu çalışmada emeği geçen dernek başkanları, pazar esnafı ve tüm personele teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim " şeklinde konuştu.

Pazarcı esnafı ve vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını belirttiler.

 

 

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 92 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939