İSKENDERUN ZABITASINDAN KALDIRIM İŞGALİ DENETİMİ

20191019zabıta1İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çarşı merkezde bulunan yol ve kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kaldırım işgallerinin yaya trafiğini olumsuz etkilediğini özellikle yayaların ve engelli vatandaşların bu konuda sıkıntı yaşadığını belirten zabıta ekipleri, esnafları gezerek uyarılarda bulunuyor. Denetim kapsamında, bazı esnafların görüntü kirliliğine yol açan kaldırımlara bırakılmış malzemeleri ekipler tarafından kaldırıldı.

Zabıta ekipleri, esnafları yol ve kaldırım işgali yapmamaları hususunda uyarılarda bulunularak, bu uyarılara rağmen devam etmeleri hususunda cezai işlem uygulanacağının bilgisini verdi.

Hiç kimsenin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu tür denetimleri önemsediklerini anlatan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Ekiplerimiz yayalarımızın kaldırımda rahat yürümeleri amacıyla kaldırım işgali kontrolü yapıyor. Yapılan denetimlerde kontrole uymayan işletmeler önce uyarılıyor, uyarılar sonucunda halen kaldırım işgali yapan işletmelere gerekli cezai işlem uygulanıyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz bu tür denetlemelerde bulunmaya devam edeceğiz. Bu konuda özverili olan esnaflarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu. 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 92 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939