09.06.2020 SALI GÜNÜ ALINAN MECLİS KARARLARI

20200608meclis1İskenderun Belediye Meclisi, normalleşme süreci ile birlikte ilk kez toplandı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında toplanan mecliste, belediye meclis üyeleri, maskeli olarak sosyal mesafe düzenine ve kurallara uygun olarak yerlerine oturdu. Mecliste ilk olarak saygı duruşunda bulunuldu. Meclis salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, meclis üyeleri ile yeniden yüz yüze görüşmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

KORONAVİRÜS SÜRECİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLDÜ

Covid-19 pandemisi sebebiyle ilçenin, şehrin, ülkenin ve tüm dünyanın bu konuya kilitlendiğine dikkat çeken Başkan Tosyalı, koronavirüs ile mücadele sürecinin başarıyla yürütüldüğüne vurgu yaptı.

Bunun yanı sıra sağlık camiası, vefa sosyal destek grubu ve kamu kurum ve kuruluşlar ile işbirliği halinde özverili bir şekilde yapılan gayretleri çalışmaların bugünlere gelinmesinde büyük payı olduğunun altını çizen Başkan Tosyalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Koordinasyon içinde gösterdiği çalışmalardan dolayı tüm ekip arkadaşlarımıza ve kamu kurum ve kuruluşların çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Yaşadığımız dönem ve bugün geldiğimiz noktayı düşündüğümüzde ortaya konulan özverinin kıymetini çok daha iyi anlıyoruz.

Biz de belediye olarak süreci, başta pazar yerlerimiz olmak üzere tüm toplu alanların temizliğinden sunduğumuz dezenfeksiyon imkânlarına, maske üretim ve dağıtımından sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz desteklere kadar her alanda başarılı yürüttük. İskenderunlu hemşerilerimiz de salgına karşı kurallara uyarak sürece destek verdi. Tüm bunların nihayetinde bugün karşı karşıyayız.

Tehlike henüz tam anlamıyla geçmiş değil. Bu nedenle belki sarılamadık, bu nedenle belki maske ve sosyal mesafe ile bir araya geldik ama tehdide karşı hassasiyetimiz bu şekilde devam ettiği sürece, mesafelerin ortadan kalkacağı günler çok uzak değil.”

Açılış konuşmasının ardından meclis gündemindeki maddeler görüşüldü.


İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddele görüşüldü.

G Ü N D E M:

1-   Yazı İşleri Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

2-   Özel Kalem Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını Belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

3-   Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

4-   Strateji Geliştirme Müdürlüğü Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul Esasları Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

5-   Mali Hizmetler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

6-   İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Görev Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul Esasları Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

7-   Emlak İstimlak Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

8-   Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul Esasları Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

9-   Muhtarlıklar Müdürlüğü Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul Esasları Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Muhtarlıklar Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

10-    Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

11-    Bilgi İşlem Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Bilgi İşlem Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

12-    Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Görev, Yetki ve Sorumlulukları ile Çalışma Usul Esasları Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

13-    İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin görüşülerek meclis kararının alınması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

14-    Destek Hizmetleri Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

15-    Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

16-    Hukuk İşleri Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Hukuk İşleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

17-    Zabıta Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Zabıta Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

18-    Park Bahçe Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Park Bahçe Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

19-    Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

20-    Fen İşleri Müdürlüğü Görev, Sorumluluk ve Yetki Esaslarını belirleyen Çalışma Yönetmeliğinin meclisçe görüşülmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

21-    Belediyemize ait Sarıseki mıntıkasında bulunan Fuat Tosyalı Gençlik Merkezi olarak isimlendirilen 2342 ada 2 nolu parselin 11.251 m² alanı ve üzerindeki muhtesatları ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilmesi konusunda karar alınması ve alınan karar ile ilgili sözleşme ve protokol imzalamak maksadı ile Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki verilmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi,oy çokluğuyla kabul edildi.

22-    Mülkiyeti Belediyemize ait Aşkarbeyli mıntıkası 6371 parselin yaklaşık 18.426 m² alanı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilmesi konusunda karar alınması ve alınan karar ile ilgili sözleşme ve protokol imzalamak maksadı ile Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki verilmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, oy çokluğuyla kabul edildi.

23-    İskenderun Kent Merkezi ve yakın çevresine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin itirazların değerlendirilerek sonuçlandırılmasına yönelik meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki imar komisyonu raporu yetişmediği için ertelendi.

24-    Belediye Encümeninde 1 yıl süre ile görev yapmak üzere 3 adet üyenin gizli oylama yapılmak sureti ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Halil Aygan,Tayfun Boda,Emir Selim Yazar seçildi oy çokluğuyla kabul edildi.

25-    Plan ve Bütçe Komisyonu üye sayısının tespiti, üye seçimi ve görev sürelerinin belirlenmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Osman Günay,Seçkin Yıldırımöz ve Murat Fatin Bereketoğlu seçildi oy birliği ile kabul edildi.

26-    İmar Komisyonu üye sayısının tespiti, üye seçimi ve görev sürelerinin belirlenmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Erdem Ünlüçetinkaya,Mehmet Ünüvar ve İlham Cengiz Gürpınar seçildi oy birliği ile kabul edildi.

27-    2020 yılı içerisinde yapılan rezervasyonlarda coronavirüs (covid-19) sebebiyle düğününü gerçekleştiremeyen ve gerçekleştirmek istemeyen rezervasyon sahiplerinin başvuru yapmaları halinde mağduriyetlerinin giderilmesi için yatırmış oldukları ücretlerinin iade edilmesi hususunda gerekli kararın alınması ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

28-    Belediyemizde görev yapmakta iken 24.04.2019 tarihinde sözleşmesine feshedilen Hasan GÜLTEKİN, Hatay 2. İdari Mahkemesi 27.02.2020 tarih ve 2019/365 E. nolu dosyaya, 2020/207 nolu kararıyla davacının yapılan işleminin iptali ile tüm haklarıyla 30 gün içerisinde görevine iadesine karar verilmiş olup, Mahkeme kararının ivedilikle yerine getirilmesi için Kurumumuzda sözleşmeli statüde 1 adet mühendis çalıştırılmak üzere ücreti olan 2.100,00 TL’nin ödenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

29-    Kira alacaklarının koronavirüs (covid-19) sebebiyle ertelenmesi veya alınmaması yönünde karar alınması ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

30-    Belediye Başkanlığının 2019 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi ile ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğü teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

31-    Belediyemizin 2019 Yılı Kesin Hesabının Meclisce görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi oy çokluğu ile kabul edildi

32-    İskenderun Azganlık mevkii 036D-09B-2A,036D-09B-2C,036D-09B-2B,036D-10A-1D,036D-04C-3C,036D-09B-1B,036D-10A-1A numaralı paftaların sahilde dolgu alanı olarak planlanmış olan alanın yapı yaklaşıma mesafelerinin kamu kurum görüşleri doğrultusunda yeniden değerlendirilmesi ile ilgili imar ve şehircilik müdürlüğü teklifi oy birliği ile imar komisyonun havale edildi.

33-    Denetim Komisyonu Raporu hakkında meclise bilgi verilmesi.

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 92 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939