05.05.2017 CUMA GÜNÜ ALINAN MECLİS KARARLARI

20170505meclisİskenderun Belediye Meclisi Mayıs ayı son toplantısında gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda toplandı.İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşüldü. 

HALK HİZMETE DEVAM

Meclis toplantısı öncesinde bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar gece gündüz demeden halk hizmet noktasında çalışmalarımızı sürdürdük. Birçok projeyi hayata geçirdik. Bir kısmı devam ediyor. Bir kısmı bitme üzere. Bizim tek bir amacımız var. İskenderun’u daha yaşanabilir daha modern daha güzel hale getirmek. Siz değerli meclis üyelerimizin İskenderun’un kalkınması ve gelişmesi yönündeki fikir ve düşüncelerini her zaman büyük bir önem verdik. Sorunlar ancak ortak akıl ile çözülür. Her zaman buna inandık.”dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşüldü.

Gündemde bulunan ;

1-   Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Türksat A.Ş. arasında imzalanan hizmet sözleşmesi ve eki teknik şartname kapsamında Türksat A.Ş. tarafından yürütülmekte olan “Hatay İli, İlçe ve Mahalle sınırları haritası” çalışmalarının tamamlanabilmesi için İlçe ve Mahalle sınır harita krokilerinin ilçe belediye meclislerince onaylanması istendiğinden konunun Meclisce görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

2-   Sarıseki Mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi önünde, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında yapılması planlanan liman amaçlı 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin ilgili belediye meclis kararları ile kurum görüşleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından istenildiğinden konunun Meclisçe görüşülmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile kabul edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 90 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939