04.02.2020 SALI GÜNÜ YAPILACAK OLAN MECLİS GÜNDEMİ

20200204gundemİskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere 04.02.2020 Salı günü Saat 15.00’da Belediye Meclis Salonunda toplanacak.İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında toplanacak olan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşülecek.

Gündem maddeleri ise şöyle:

G Ü N D E M:

1-        Belediyemizde görev yapan memur ve sözleşmeli memurların yemek ihtiyaçlarının karşılanması maksadı ile Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği Uygulama Tebliği Madde 4 hükümlerine göre belirtilen hususların uygulanması yönünde karar alınması ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi.

2-      Belediyemize ait 1. Mıntıka 2678 ada 2 parsel sayılı taşınmazın Minibüs Garajı olarak kullanılmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyesi adına 3 yıllığına bedelli olarak kullanılması ve kullanım bedelinin encümence tespit edilmesi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi.

3-      Belediyemiz demirbaşına kayıtlı araçların yetersiz olması ve hizmetlerin aksamaması için Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 adet FORD marka Tourneo Courier Titanıum EcoBlu kamyonet türü araç, 1 adet RENAULT marka Megan Sedan Touch 1.5 Blue Dci EDC 115 bg binek türü araç, 2 adet 31+1+1 kişilik Otokar Sultan Maxi marka otobüs türü araç, 2 Adet 17+1 Kişilik FORD Transit 460ED Deluxe marka minibüs türü araç ile 1 adet Otokar Atlas marka kamyon araç üzerine 16 mt. Hidrolik Bomlu vinçli Teleskopik platform türü araçların Devlet Malzeme Ofisinden satın alınması hususunda gerekli meclis kararının alınması ile ilgili Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü teklifi.

4-      Park Bahçe Müdürlüğünün Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Hatay İlinin Büyükşehir Belediyesi olması, müdürlüğe bağlı olan Mezarlıklar Biriminin Büyükşehire bağlanması, Beldelerin Mahalle olması ve Belediyemizin görev alanına dahil edilmesi nedeniyle yeniden düzenlenmiş olup yeni görev ve çalışma yönetmeliğinin Meclisce görüşülmesi ile ilgili Park Bahçeler Müdürlüğü teklifi.

5-      Cumhurbaşkanlığı eylem planında yer alan daha yeşil ve yaşanabilir şehirler hedefi kapsamında bisiklet yolu ve yeşil yürüyüş yolu eylemleri yer almakta olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belediyelerin yapacakları projeleri desteklemek amacıyla Bakanlık ve İLBANK A.Ş. arasında protokol imzalandığından, bu proje hibesinden faydalanmak üzere hazırlanmakta olan bisiklet yolu projesi için Belediyemiz, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi işbirliği protokolünü imzalamak için Belediye Başkanı Mehmet Fatih TOSYALI’ya yetki verilmesi ile ilgili Park Bahçeler Müdürlüğü teklifi.

 

 

İletişim

  • Adres : Yenişehir Mah. Maraşel
    Fevzi Çakmak Cad. No: 11
  • Tel: 0326 613 49 92 pbx
  • Fax: 0326 614 53 33 fax
  • E-posta : bilgi@iskenderun.bel.tr

Sosyal Medya

Haritada biz

Çağrı Merkezimiz

4441939